Як будують приватні садиби на Заході

Ідея проживання в приватному будинку напевно приходила в голову багатьом, хто живе в квартирі, адже обмежений простір, мало свіжого повітря і простору не найкращі умови для комфортного життя, особливо, якщо у вас є сім’я. І тільки відчувши переваги заміського життя ми починаємо розуміти, як чудово виходити на ранкову пробіжку в сквер, є фрукти, вирощені в своєму саду або повісити в ньому гамак.

Не знайшовши будинку своєї мрії серед оголошень про продаж нерухомості, деякі люди вирішують побудувати його самостійно. Це непросто, але таким чином можна стати власником житла, що відповідає всім вимогам і бажанням.

Архітектурний стиль приватного будинку зараз надзвичайно різноманітний. Але важко не помітити, що модні архітектурні віяння в Україні та за кордоном серйозно відрізняються. Варто лише порівняти чарівні альпійські містечка з українськими резиденціями в стилі “Пшонка”.

У всіх країнах є території, на яких будівництво заборонено. Правила забудови нормуються місцевим законодавством. Перед придбанням земельної ділянки під забудову жителям зарубіжжя обов’язково потрібно переконатися, що тут можна будувати житловий будинок. Наприклад, в Австрії кожній ділянці присвоєно певний статус: є землі сільськогосподарського призначення, лісові угіддя і водоохоронні зони – саме в таких місцях будівництво заборонено. В Іспанії діє «Закон про узбережжі», який забороняє будівництво на прибережній смузі шириною 20 м. Уздовж моря (подібні законодавчі обмеження щодо прибережних територій діють і в Україні).

Іноді земельну ділянку продається разом з оформленим дозволом на будівництво. Природно, що такі об’єкти за кордоном коштують дорожче: в Хорватії після отримання необхідних документів ціна ділянки зростає приблизно в півтора рази.

Досить цікаво законодавство Італії, згідно з яким приватний будинок може бути побудований виключно з дотриманням особливого стилю, характерного для конкретного регіону: біля будинків повинні бути кам’яні стіни, дахи з керамічною черепицею та дерев’яні балки перекриттів. Схожі обмеження діють також і в Австрії. У землях, розташованих поруч з кордонами Німеччини та Швейцарії, не можна пофарбувати будинок в будь-який вподобаний колір: ідилічні альпійські села повинні завжди виглядати одноманітно, адже за цим і їдуть туристи.

У багатьох країнах Європи будівництво жорстко регламентовано, і на ділянці не вийде звести об’єкт більшої площі, ніж це передбачено місцевим законодавством.

В Австрії ділянки під будівництво житла, особливо в районах з великою щільністю забудови, обмежуються спеціальним коефіцієнтом, який зафіксований в земельному кадастрі.

Отримавши дозвіл, необхідно почати роботу протягом встановленого часу, також істотно відрізняється в різних країнах: наприклад, в США – зведення житла потрібно почати не пізніше, ніж через півроку, у Франції – два роки, а в Болгарії та Фінляндії – три роки. Якщо за цей період будівництво не почалося – доведеться оформляти дозвіл на будівництво заново.

Прагнути купити щось хороше дешевше – невід’ємна властивість людського характеру. Але на Заході розуміють, що ділянка з ціною нижче ринкової може мати неприємні нюанси: високий рівень грунтових вод, цільове призначення, що забороняє будівництво, значний перепад рельєфу або інші. Підготовлені європейці, серйозно замислюються про житло для себе і сім’ї, що мають перелік критеріїв, яким повинна відповідати площа під будівництво будинку. Залежно від обставин, такий чек-лист може включати наявність поблизу шкіл і дитячих гуртків, трас міжміського сполучення, комунальних благ, вимог до площі ділянки, побажання щодо сусідів або навіть релігійних громад, які розташовані або не розташовані неподалік.

Тому переймають західний досвід і будемо вимогливими до себе і іншим в питаннях будівництва приватного житла. Адже завдання побудувати будинок або купити земельну ділянку під будівництво в Києві, як і за кордоном не такий простий, як здається на перший погляд.

Приєднуйтесь до дискусії

Compare listings

Порівняйте